Judo

Judo je fakt dobrej sport. Myslim, že by ho měli zkusit všeci a pak teprve se rozhodnout že tam nebudou chodit. Hned by na světě bylo víc šťastných lidiček:) ..Třeba když sem měla před maturou, hlavě kvuli němčině, sem se furt stresovala. Bez juda bych se asi zbláznila, nebo by mi zšedivěly vlasy.. Divim se, že do juda choděj většinou jen kluci. Holky tam dlouho nevydržej, takže ty co vydržej, maj pak všechny kluky pro sebe a tak sou na zápasech opravdu dobrý. Jelikož klučičí judo, to je kvalita. Pak se holky naučej jak přemoct kluka i když je silnější než ona... Judo dělam už 9tej rok, přesto mam furt oranžovej pásek. Asi je to těma pauzama a taky tim že poslední dobou na něho nemam moc času. Ze začátků sem do juda chodila v Prostějově. Potom sem v Praze 2 roky nemohla žádnej judo klub najít, než se mi povedlo dostat se k TJ sokol Vršovice. Tam sem chodila 2 roky co sem byla na gymplu, jenže při maturitě sem tam už tak často nechodila. V prváku na medicíně sem tam v zimě sice chodila, ale bylo to tak málo že mi to za ty peníze nestálo. V letním semestru sem tedy už chodila jen načerno na folimanku s Julčou. Doufam že aj když by se to někdo dozvěděl že by mě nevyhodili, stejně sem se tam dostala za celých těch 5 měsíců sotva 6* možná 7*. Na folimance se trénuje mnohem líp než jinde, protože je tam dost velká tělocvična. Co mě asi nejvíc štve je to, že díky pauzám už nejsu tak dobrá:( zatimco s prostějovákama sem na skoro každým zápase mohla počítat aspoň se 3. místem, jako žena s vršovičákama sem zatim všechny zápasy prohrála.
Letos plánuju v judu pokračovat dost intenzivně. Začala sem chodit s matfyzákama na školní judo, pak chodim dál na Folimanku, a taky ještě s Julčou k nim na sportovní gympl. Zajmavý je, že sice chodim na 3 různý mísra, ale trenéra mam stejnýho. Trénuje mě Brož.

Tady máte jeden zajímavej odkaz a na internetu sem vám eště našla něco o prostějovským judu . Našla sem to když sem hledala něco o Kubovi Dokoupilovi, znala sem ho odmalička a vlastně to byla moje první dětská láska:) jenže teď už ho ani neznám, pamatuju si ho jen jako dítě, teď je z něj chlap:). A jak sem koukala po netu tak je aj pořádně stydlivej jak už kluci bejvaj:/. No snad se nebude zlobit když vam sem hodim aj link na jeho fotku na libimseti:) takže tady ju máte .
A co je to vlastně Judo?
Pravidelý trénink Juda vychovává k sebedůvěře, ohleduplnosti, rychlému jednání, kromě toho je ideálním kondičním tréninkem. Judo znamená "učit se cítěním" nebo "chápat tělem". Princip Judo je: "Vítězit ustupováním"!
Ještě sem na netu teď nedávno narazila na link, kterej vam o judu řekne opravdu všechno.Je to totiž Lexikon Juda
Na Youtube jsem zase narazila na opravdu pěkné video:Tady .