ParfémyZačalo to už hodně dávno, když jsem byla malinká. Objevila jsem pár vialek od vůní, někde možná byl ještě zbyteček parfému nebo vonného oleje, ale o to ani tak nešlo. Fascinovaly mě ty malinký vialky, skleněný minilahvičky s tyčinkou uvnitř. Babičky měly takový ty dřevěný dózičky z bulharska, a v nich vialku růžového oleje. Někdy už tam nebyla, ale hrozně se mi líbila vůně toho dřeva. Každá vialka, kterou jsem někde objevila pro mě byla vzácnost.

K parfémům jsem se dostala jako hodně dalších holek přes Oriflame. Dělala jsem chvíli oriflame lady, šla jsem do toho hlavně kvůli tomu startovnímu balíčku s vialkama jejich vůní, a později, když už jsem měla více peněz jsem si začala kupovat i celé vůně, abych měla flakony. Vášeň pro vialky mi ale zůstala, a já plna očekávání koupila přes aukro sadu asi 200 vialek od FM = nedočkavě jsem si je vysypala do klína a jednu po druhé otevírala a čichala k nim. Ani jedna vůně se mi nelíbila, ale vialky jsem si stejně schovala, protože byly prostě nádherný. (jen ty čísla jim neslušely). Pak jsem ale zjistila, že i když jsem měla tepláky, osypaly se mi stehna.
Přesto, že jsem dělala Oriflame lady a Avon lady, žádná z jejich vůní mě moc nezaujala. Z Oriflame jsem se sice zbláznila do YO Very Berry, ale přestali ji vyrábět. Pak se mi líbila série Sea, Star, Moon, ty ještě kvůli lahvičkám mám na památku, a když začali vyrábět jinou verzi, líbila se mi i nová Star, a tu mám taky. Nicméně, nepoužívám je. Necítím se v nich.
Hledala jsem svoji vůni v drogerii, a našla tak svoji první trvalku - Wild Wind. Nic jinýho jsem nemohla nosit, tohle byla prostě MÁ vůně, a podle ní taky z části vznikla moje přezdívka.
Pak ji opět přestali vyrábět 9 hledala jsem a hledala, dost dlouho, až jsem narazila na modrofialkovou Puma Woman. Znovu jsem se zamilovala, a několik let nepoužívala nic jinýho. Nutno dodat, že jsem se voněla jen deodorantem, ale i tak jsem ji z oblečení cítíla i několik dní poté. Když mi deodorant přestali vyrábět, koupila jsem si deo krystal a vonela se EdT, ale i ta později přestala být sehnatelná. V drogerii mě už nic nezaujalo, tak jsem se vydala do parfmérky. Ani jsem nedoufala, že by se mi tam něco zalíbilo. Všechny vůně mi přišly "jak na starou ženskou", což s oblibou říká dost mladých furt :
Přesto jsem tam našla vůni, která mě zaujala, a mohla jsem ji nosit. Byla to tehdy novinka - Armani Diamonds. Moje první, opravdová vůně. I když se mi líbila, nebyla jsem s ní tak úplně spokojena. Hledala jsem po internetu.. už ani nevím co, ale narazila jsem na Arome.cz. Tam jsem zjistila, že se někde dají sehnat vialky, vzorky vůní.. a byla jsem ztracena.
Zaregistrovala jsem se na fórum, a snažila se co nejdřív získat co nejvíce vialek s vůněmi, než jsem zjistila dvě věci, dobrou a špatnou. Špatná byla, že vzorky ve vialkách od holek byly normáně odstříkané vůně do prázdné vialky, které se dají samostatně koupit. To pro mě byla velká rána. Doteď to byl nedostupný poklad, něco co je vždy plné něčeho tajemného.. a teď zjistím, že se to dá koupit po stovkách kusů prázdný. Ta dobrá věc byla, že vzorků jsou miliony, a nemusím je hned všechny vykoupit, což vlastně ani nejde.
Začala jsem se tedy zajímat o vůně, získávala vzorky toho, u čeho mě zaujalo složení, poznávala nové značky, ale u toho jsem stále rozšiřovala svoji sbírečku originálních vialek od prodejců - s natisklým názvem vůně a značky.

O něco později jsem objevila miniaturky. Něco, co se nikde nedá koupit, přesto to existuje, a lidé to sbírají. Později se jak vialky tak miniaturky začaly běžně prodávat v parfémových eshopech, a já podlehla jejich kouzlu. Nesbírám ale všechny, jen ty, jejichž obsah nebo flakon mě hodně zaujmou. Díky miniaturkám jsem si založila účet na eBay, na PayPalu, a muj účet byl skoro furt na nule : ale na eBay se nedá nakupovat jen to co chci, kvůli vysokému poštovnému. Tak jsme toho vždy koupila více, a pak to prodala u nás, kde ještě tolik miniaturek v oběhu není. Díky tomu jsem nakonec měla miniaturky vpodstatě bez poštovného.
Dnes jich mám kolem 400ks, z toho asi 250 si chci opravdu nechat, zbytek je buď na prodej, nebo ještě váhám. Vzorečků mám taky hodně, ale těch chci mít co nejvíc. Začala jsem je dělit na kategorii Niche a "zbytek". Niche značky jsou hůř k dostání, protože se neprodávají, ale dávají se k nákupu jako dárek, takže je musím shánět z druhé, třetí ruky, nebo bych musela být milionářka a furt kupovat plná balení exclusivních parfémů :

Momentálně používám několik vůní, protože taková ta jedna pravá pro mě zatím asi neexistuje - nebo ji přestali vyrábět. Tak to je vždycky. Většina vůní, co se mi teď líbí se u nás buď vůbec neprodává, nebo už se nevyrábí a dá se sehnat jen na eBay (díky bohu za něj).

K mojim nej momentálně patří tyto vůně: Lancome Magie Noire, Armani Classic (vintage), Armani Prive Rose Alexandrie, Guerlain Elixir Charnel Chypre Fatal, Chanel Coromandel, Chanel Gardenia, Guerlain Chamade - čistý parfém, Frederic Malle L'Eau d'Hiver, Badgley Mischka, Guerlain Philtre d'Amour, Guerlain Quand Vient La Pluie - čistý parfém, Absolutely Givenchy, Aqua Allegoria Cherry Blossom..


P.S. krom prvních tří nahoře jsou fotky klikací ;)