Matfyz

No dobrá. Dost lidí se mě ptá co že to teda vlastně studuju. O matfyzu zatim nemam moc co psat, jsem teprve v prváku.
Chodila jsem na 3.LFUK, dva roky jsem tam chodila do prváku. Pak jsem se rozhodla přejít na matfyz. Proč? Protože medicína pro mě nemá budoucnost. Jsem nedoslýchavá. Nemohla bych dělat praktickou doktorku ani nic podobnýho. Co bych dělat mohla by mě nebavilo, a abych se dostala do výzkumu, musela bych být nejen nejlepší, ale taky umět skvěle anglicky cože je pro mě problém.. no prostě to nebylo ono. A proč zrovna matfyz? Nebudu se teď moc rozepisovat, časem na to snad dojde. Teď se budete muset spokojit s vysvětlením, že jsem se zamilovala do zdrojových kódů.
Momentálně je zkouškový období, a já mam za sebou jen diskrétku. Samozřejmě jsem udělala zkoušku v pátek 13tého :) a pak nemam být pověrčivá. Teď se intenzivně učim prográmko, mam na to víkend. Jestli to udělam (na 1.pokus) tak to bude docela haluz :D , ale možný je všechno.

Edit září 2010
Na matfyzu jsem byla v prváku pětkrát. Vím že to zní divně :) První rok jsem byla na mimořádném studiu, pak udělala přijímačky a šla na řádný studium, protože jsem neměla všechno, prodloužila jsem si prvák. Opět mi něco chybělo, tak jsem ěla znovu na mimořádné studium. no a poáte už se přijímačky ani nedělaly, tak stačilo podat přihlášku.
Odešla bych dřív, ale vždy se stalo něco, co mě na matfyzu udrželo. Naposledy to byl slib od jednoho matfyzáka, že mě naučí C++, měl mi dělat cvičícího. Jenže oni ten rok něco změnili, a já si ten předmět ani nemohla zapsat, i když rok předtím jsem ho měla. Do čtvrtýho prváku jsem šla kvůli profesorovi matematické analýzy Drahošovi, kterej se mi věnoval, a nechtěl abych to vzdala.
No a v čem byl problém? V praktické výuce. Na přednášky jsem chodit nemohla, a cvíka mi moc nedaly. Potřebovala bych individuální výuku u všech matematických i programovacích jazyků, a na matfyzu je těžký najít někoho na doučování. Chytří matfyzáci mají většinou krom školy i práci a holku, takže nemají čas. No a ti méně chytří mají co dělat sami se sebou, aby je nevyhodili, tak jim čas brát nemůžu.
Přesto jsem jich pár zneužila, a díky tomu udělala alespoň pár praktických předmětů. To co se dalo naučit ze skript jsem se naučila za chvíli. Ale pochopila jsem, že pokud nezačnu slyšet, nebo nebudu bydlet s chytrým, ještě volným, ochotným a zatím nezaměstnaným matfyzákem, tak matfyz nedodělám.
No a přešla jsem na FBMI ČVUT kde studuju fyzioterapii, a konečně jsem se někde dostala do druháku :)